Data-mining

Laboratoře

SPLab - Multimediální laboratoř

Vyučované předměty: Číslicové zpracování akustických signálů, Grafické a multimediální procesory, Multimédia, Multimediální služby, Pokročilé techniky zpracování obrazu, Základy počítačové sazby a grafiky
Zodpovědná osoba: Ing. Miroslav Balík, Ph.D.
Oblast: Data-mining, Interakce člověk-stroj, Neortogonální reprezentace signálů, Zpracování akustických signálů, Zpracování medicínských signálů

Laboratoř vznikla za podpory projektů FRVŠ č. 1188/2006, 946/2008 a 2724/2010 zaměřených na inovaci předmětu Číslicové zpracování akustických signálů. Laboratoř je vybavena 26 moderními osobními počítači s výkonnými procesory, kamerou, externí zvukovou kartou a sluchátky. K softwarovému vybavení těchto počítačů patří profesionální software pro zpracování zvukových signálů SoundForge a řada doplňujících softwarových plug-in modulů pro zpracování zvukového signálu v reálném čase. Kromě velkého výpočetního výkonu a kvalitních SW nástrojů jsou stanice vybaveny velmi kvalitními LCD monitory pro náročné grafické práce. Dále je laboratoř vybavena moderní audiovizuální technikou sloužící pro výukové prezentace. 

Přínosem této učebny pro studenty v laboratorních cvičeních je možnost práce na špičkové výpočetní technice pod vedením zkušených pedagogů. Tuto laboratoř je možné využívat i v rámci zpracování závěrečný bakalářských či diplomových prací a pro řešení individuálních projektů předmětu Číslicové zpracování akustických signálů.


Specifické přístroje:
  • Software Sony Sound Forge – profesionální software pro záznam a zpracování zvukových nahrávek (link)
  • Software Audiffex Stomp’n FX – balík softwarových plug-in modulů pro zpracování zvukového signálu v reálném čase (link)


« zpět na přehled